O společnosti OBERMEYER HELIKA


OBERMEYER HELIKA zaměstnává kolem 100 kvalifikovaných pracovníků a patří tak k největším a nejstabilnějším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v České republice. Pole naší působnosti se neomezuje jen na tuzemský trh, pracujeme také pro klienty ze zemí Evropské unie, východní Evropy, Afriky a Dálného východu.

exterier_OH_2018  _FJO4695-web  _FJO4580-web

Společnost (pod původním názvem HELIKA) vznikla v Česku v roce 1990. Slavíme tak již 30 let úspěšného fungování na trhu. Od roku 2004 působí naše firma také na Slovensku, kde má dceřinou společnost. A od roku 2007 jsme součástí nadnárodní skupiny Obermeyer (www.opb.de), která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

historie_helika_final2

Náš tým se skládá ze zkušených architektů, stavebních inženýrů, projektantů, techniků a řady dalších specialistů, kteří poskytují komplexní služby v oblasti architektury, projektování, inženýrské činnosti ve výstavbě, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu patříme mezi lídry trojrozměrného projektování 3D a modelování staveb systémem BIM (Building Information Modeling). Máme bohaté zkušenosti s realizací velkých a technicky náročných projektů. Navrhovali a projektovali jsme řadu nejrůznějších typů staveb: rezidenční komplexy, kancelářské budovy, obchodní centra, budovy pro státní správu a kulturní instituce, zdravotnické a lázeňské objekty, stavby pro školství, církevní objekty, průmyslové a logistické areály či stavby dopravní infrastruktury. V České republice i v zahraničí jsme připravovali také mnoho urbanistických studií a návrhů do architektonických soutěží.

Společnost OBERMEYER HELIKA má certifikovaný systém řízení kvality podle mezinárodních standardů ISO 9001, který garantuje vysoký standard služeb v oblasti navrhování pozemních a dopravních služeb, infrastruktury a poskytování inženýrských služeb. Dále se řídíme systémem environmentálního managementu ISO 14001 potvrzujícím dodržování zásad ochrany životního prostředí a systémem managementu bezpečnosti ISO 45001. Jsme také držitelem certifikátu Národního bezpečnostního úřadu, který nás kvalifikuje pro práci na speciálních projektech pro armádu, Ministerstvo vnitra ČR apod.

Ocenění projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela: