BIM DAY 2021 se blíží

6.10.2021

Konference BIM DAY 2021 se blíží a my se jí účastníme. Již desátý ročník konference představí aktuální trendy a informace z oblasti digitalizace a informačního modelování budov. Uskuteční se 12. a 13. října 2021 v Clarion Congress Hotel Prague.

Letošní ročník BIM DAY seznámí návštěvníky s praktickými novinkami z oboru a zaměří se na směřování a budoucnost BIM. Bude se věnovat tématu vývoje informačního modelování staveb u nás i v zahraničí. Čeští i zahraniční odborníci pohovoří o hlavních přínosech BIM a představí vybrané klíčové projekty.

Součástí konference BIM DAY 2021 je také BIM Market, na kterém jednotliví vystavovatelé představí aktuální trendy v informačním modelování staveb. My jsme si v rámci BIM Marketu připravila ukázku virtuální reality. „BIM nás baví a věřím, že i návštěvníky konference zabavíme naším netradičním pojetím virtuální reality. Zájemci si budou moci vyzkoušet například procházku v našem speciálním zábavném a oddychovém modelu.“ říká Ing. Jan Korbut, vedoucí ateliéru a manažer firemní BIM strategie.

Obermeyer Helika je jedním z lídrů projektování metodou BIM a dbá na maximální využití potenciálu metodiky BIM v procesu projektování i spolupráce s klientem a dodavateli. „Projektováním metodou BIM se u nás aktivně zabýváme více než 12 let. Vidíme, že díky on-line spolupráci všech účastníků projektu je celá činnost velmi efektivní, projekty jsou lépe koordinovatelné a kontrolovatelné. V našem portfoliu máme poměrně velké množství projektů, které jsme zpracovávali ve 3D, nebo metodou BIM. Patří mezi ně jak obchodní centra, například Westfield Chodov a Centrum Černý most, tak administrativní budovy, jako je radnice Prahy 12 či oceňovaná Waltrovka. Ze zdravotnických staveb to je právě probíhající výstavba pavilonu Nemocnice Pelhřimov,“ říká Ing. Jiří Fousek, generální ředitel OBERMEYR HELIKA a.s.