Pozvánka na výstavu Architecture Week

31.8.2018

Zveme Vás na unikátní výstavu 100 let československé a pražské architektury, která proběhne v rámci Architecture Week ve dnech 15. 9. 2018 až 10. 10. 2018 v prostorách více než symbolických – v Pražské Galerii Mánes, v rámci oslav stého výročí založení samostatného Československého státu.

Unikátní expozice připomene to nejdůležitější z minulosti, ukáže současnost a napoví mnohé o architektonické budoucnosti našich měst a zemí. Zajímavostí této koncepce je, že vychází z hlavního motivu výstavy, resp. oslav a tím je motiv historie. Vzniká tak jakési „zrcadlení“, kdy vedle makety velikánů československé architektury stojí projekty zcela soudobé a živé, naznačující jaká bude tvář české a slovenské budoucnosti. Součástí výstavy je i „zrcadlení mezinárodní“, což v praxi znamená, že se výše uvedených událostí zúčastní zhruba dvacet tuzemských a více než třicítka architektonických ateliérů z celého světa.

Těmto záměrům odpovídá i zcela originální řešení dvoupatrové expozice jako „cesty“, kterou návštěvník projde „příběhem architektury“.

Vzhledem k jedinečnosti probíhajících oslav stého výročí a unikátnosti expozice, vlastně několika na sebe navazujících, se pořadatelé rozhodli umožnit vstup ZDARMA pro všechny návštěvníky a zájemce.

Z výstavy:
hdr Model technologického parku Dronet hdr IMG_20180921_141805 Rohan3