Skupina Obermeyer sloučila své aktivity v Česku

Skupina OBERMEYER, významná světová projektová kancelář, která v České republice působí prostřednictvím dceřinné společnosti HELIKA, sloučila v září 2015 své tuzemské aktivity. Architektonická a projekční firma HELIKA se spojila formou fúze se svými dcerami specializovanými na projektový management a systémy technického zařízení budov. Nový subjekt nese jméno OBERMEYER HELIKA a zastřešil veškeré aktivity skupiny na domácím trhu.

OBERMEYER HELIKA navázala na činnost společností HELIKA, Obermeyer Albis – Stavoplan a Obermeyer HVAC a stala se tak projektově inženýrskou a poradenskou firmou se zřejmě nejkomplexnější nabídkou služeb na českém trhu. Větší provázanost a flexibilita projektových prací je jedním z hlavních cílů fúze. „Slibujeme si od tohoto kroku především zkvalitnění poskytovaných služeb a zjednodušení systému vnitřního řízení. S přechodem na 3D projektování, v němž na českém trhu stále vynikáme, dokážeme efektivně propojit činnost jednotlivých profesí, které se na přípravě a realizaci stavby podílejí. Díky komplexnímu přístupu jsme schopní pružněji reagovat na požadavky klientů a nabízet jim optimální řešení,“ vysvětluje Ing. Milan Licehamr, generální ředitel OBERMEYER HELIKA.

HELIKA je významnou tuzemskou architektonickou a projekční kanceláří a slaví letos pětadvacet let úspěšného působení na trhu. Skupina OBERMEYER je jednou z největších německých nezávislých projektově - inženýrských společností, podnikatelské aktivity realizuje na světových trzích již od roku 1958. Od počátku svého podnikání klade mimořádný důraz na vysokou kvalitu poskytovaných služeb při respektování nejnovějších standardů v oblasti stavebnictví, ochrany a rozvoje životního prostředí. „Procesem fúze posilujeme vazbu na koncern OBERMEYER. Globální trh přináší nové výzvy a příležitosti a jako člen silné skupiny jich dokážeme mnohem lépe využít,“ dodává Milan Licehamr.