BYTOVÉ DOMY ALFA A BETA HAGIBOR 

Novostavba
Objednatel
EBM – Expert Building Management, s.r.o. (dokumentace pro provedení stavby), METROSTAV a.s (výkresy výztuže), IAN BRYAN ARCHITECTS, s.r.o. (autorský dozor)
Lokalita
Praha 10 - Vršovice
Architekt
IAN BRYAN ARCHITECTS, s.r.o.
Generální projektant
IAN BRYAN ARCHITECTS, s.r.o.
Realizace projektu
2019 – 2020
Realizace stavby
2022
Realizované činnosti

dokumentace pro provádění stavby

výkresy výztuže

autorský dozor

Projekt v číslech

3.000 m2 zastavěná plocha

14.600 m2 hrubá podlažní plocha nadzemní části

Bytový dům Hagibor
Popis projektu

Team statiků dokončil projekt stavebně-konstrukční části dokumentace pro provádění stavby rezidenčního objektu Alfa a Beta v areálu Hagiboru v Praze 10 - Strašnicích. To včetně projektu zajištění stavební jámy, pilotového založení a výkresů výztuže. Bytový dům s dvěma nadzemními částmi Alfa (11 NP) a BETA (7 NP) nabídne 160 bytových jednotek. Budoucí obyvatelé mohou využívat společný třípodlažní suterén s parkovacími stáními, technickým zázemím a sklepy pro jednotlivé byty.

 

Objekt je založen na velkoprůměrových vrtaných pilotách a základové desce. Část pilot je navržena tak, aby umožnila tahové namáhání, k němuž dochází z důvodů vysoké hladiny podzemní vody. Základová deska a suterénní stěny jsou v souladu s technickými pravidly „TP ČBS 04 – Vodonepropustné betonové konstrukce“ navrženy tak, aby zároveň plnily hydroizolační funkci proti tlakové vodě.

KONTAKTUJTE NÁS

OBERMEYER HELIKA a.s.

© 2024 OBERMEYER Helika | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram