DOSTAVBA CENTRA ČERNÝ MOST

Rozšíření obchodních prostor s důrazem na udržitelnost a komfort návštěvníků
Objednatel
CENTRUM ČERNÝ MOST, a.s.
Lokalita
PRAHA 14 - ČERNÝ MOST
Architekt
BENOY
Generální projektant
OBERMEYER HELIKA a.s.
Realizace projektu
2019 – 2020, 2023 – 2024 
Realizace stavby
2024 – 2025 
Realizované činnosti

dokumentace pro územní rozhodnutí

dokumentace pro stavební povolení

dokumentace pro provedení stavby

Projekt v číslech

3.240  m2 zastavěná plocha

70.000 m3 obestavěný prostor:

13.550 m2 užitková plocha

32 nových obchodů a restaurací a 3 nové kinosály

Vizualizace rozšíření centra Černý most
3D
Popis projektu

Projekt dostavby Centra Černý most přinese rozšíření obchodních ploch s důrazem na udržitelnost a komfort pro návštěvníky.

 

Velkou výzvou pro tým OBERMYER HELIKA bylo navrhnout řešení, která na stávajícím půdorysu objektu umožní vybudovat zcela nové obchodní prostory. Jednalo se například o nástavbu nových kinosálů na úrovni stávajícího střešního parkoviště. Prostor pro další nové obchodní jednotky jsme získali vybouráním stávajícího stropu parkovacího domu. Řešili jsme také přestropení současného prostoru foodcourtu. Všechny tyto komplikované návrhy a změny bylo třeba přizpůsobit stávající nosné konstrukci objektu.

 

Projekt je realizovaný s důrazem na principy udržitelnosti, samozřejmostí je dodržení všech podmínek pro certifikaci BREEAM, kterou CČM aktuálně splňuje. Projekt počítá s využitím šedé vody, nízkouhlíkového betonu a recyklací stávajících konstrukcí.

 

Centrum Černý Most se rozroste o 32 obchodů, restauraci a 3 nové kinosály a svým návštěvníkům poskytne větší prostor pro nákupy i služby, zábavu i oddech. Místo stávajícího foodcourtu vznikne nový koncept stravování Dining Plaza s unikátním designem a atmosférou a širokou nabídkou gastronomických služeb, včetně výrazného zvýšení podílu restaurací se servisem ke stolu. Součástí projektu je rovněž výstavba nových kinosálů pro náročné diváky.

 

Vedle komerčního aspektu se projekt zaměřuje i na zvýšení pohodlí návštěvníků centra, stejně jako na estetiku vnitřního prostředí. V interiéru budov zaujmou větší prostor plochy zeleně, jež nabídnou příjemná místa k odpočinku. Dominantním prvkem interiéru bude dřevo. Stavební úpravy budou probíhat za plného provozu obchodního centra, s cílem minimalizovat dopad na jeho zákazníky.

KONTAKTUJTE NÁS

OBERMEYER HELIKA a.s.

© 2024 OBERMEYER Helika | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram