O2 ARENA

Projektové práce
Objednatel
BESTSPORT, a. s., ATIP, a. s
Lokalita
Praha 9 - Vysočany
Architekt
ATIP a. s.
Generální projektant
OBERMEYER HELIKA a. s.
Realizace projektu
2002 – 2004
Realizace stavby
2002 – 2004
Realizované činnosti

předprojektová činnost
dokumentace pro stavební povolení
dokumentace pro provedení stavby
autorský dozor
provozní a uživatelská dokumentace

Projekt v číslech

5,9 mld. Kč náklady stavby
935 260 m³ obestavěný prostor
35 760 m² zastavěná plocha
140 000 m² hrubá podlažní plocha

TOP
Popis projektu

Stavba roku 2004

 

Multifunkční O2 arena s kapacitou až 18 tisíc míst patří, díky své velikosti, komplexnosti služeb poskytovaných divákům a celkovému urbanistickému a architektonickému řešení, mezi výjimečné stavby. Projekční práce zajišťované týmem našich architektů, projektantů a specialistů postupovaly souběžně s výstavbou haly a byly proto náročné nejen technicky, ale i koordinačně.

 

Výsledkem je moderní a standardy splňující multifunkční hala, která svoji funkčnost dokázala brzy po dokončení. Poskytla dokonalé zázemí pro konání mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2004. Od té doby je díky variabilnímu vnitřnímu vybavení místem konání kulturních, společenských a sportovních událostí nejrůznějšího charakteru.

 

V těsném sousedství polyfunkční haly pak společnost OBERMEYER HELIKA v letech 2008 až 2010 zpracovala projekt obchodního centra Galerie Harfa, díky kterému byla dokončena proměna původní průmyslové lokality na atraktivní a živoucí městskou část hlavního města.

 

KONTAKTUJTE NÁS

OBERMEYER HELIKA a.s.

© 2024 OBERMEYER Helika | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram