FAKULTNÍ NEMOCNICE MOTOL

Rekonstrukce
Objednatel
Fakultní nemocnice v Motole
Lokalita
Praha 5 - Motol
Architekt
Sdružení Domy – OBERMEYER HELIKA a.s.
Projektové práce
OBERMEYER HELIKA a.s.
Realizace projektu
2004 – 2018
Realizace stavby
2004 – 2018
Realizované činnosti

zajištění průzkumů
posouzení a zaměření
předprojektová činnost
dokumentace pro stavební povolení
inženýrská činnost
dokumentace pro provedení stavby
autorské dozory

Projekt v číslech

cca 6 mld. Kč náklady stavby
500 000 m³ obestavěný prostor
12 000 m² zastavěná plocha (dětské oddělení)
600 lůžek (dětské oddělení)

TOP
Popis projektu

Rekonstrukce areálu, která je svým rozsahem jedním z největších zpracovaných projektů ve společnosti OBERMEYER HELIKA, započala v r. 2003 zpracováním generelu celého území. Dotkla se komplexního souboru pediatrických oborů včetně oddělení onkologie, komplexní ambulantní služby a dětského úrazového centra. Byly řešeny i rekonstrukce dalších částí nemocnice.

Nouzový stav dětského oddělení si vyžádal investici do jeho obnovy. Dětské oddělení FN Motol je pediatrickým pracovištěm s největší kapacitou v České republice. Rekonstrukce areálu se dotkla komplexního souboru pediatrických oborů včetně oddělení onkologie, komplexní ambulantní služby a dětského úrazového centra. Ve zrekonstruované dětské nemocnici je k dispozici deset operačních sálů a diagnostické centrum vybavené mimo jiné CT přístrojem a tomografem. Počítalo se i s výstavbou nového laboratorního úseku, lékárny a parkingu pro zaměstnance a návštěvníky nemocnice..

Dále byly realizovány projekty rekonstrukce energocentra, křídel B, C a S a komplementu ADD1, zateplení a výměna oken budovy následné péče a budovy pneumologické kliniky Uzel „C“, modernizace křídla H a rekonstrukce urologických sálů a laboratoří.

KONTAKTUJTE NÁS

OBERMEYER HELIKA a.s.

© 2024 OBERMEYER Helika | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram