TECHNOLOGICKÝ PARK TECHTOWER

Přestavba nemovité kulturní památky
Objednatel
Odbor investic Magistrátu města Plzně
Lokalita
Plzeň
Architekt
Akad. arch. Milan Varvařovský, MgA. Tereza Vojtěšková (Vojtěšek architekti)
Generální projektant
OBERMEYER HELIKA a.s.
Realizace projektu
2017 – 2022
Realizace stavby
2019 – 2022
Realizované činnosti

dokumentace pro stavební povolení administrativní vily
dokumentace pro změnu stavby před dokončením hlavní budovy (Ležácké sklepy Světovar)
dokumentace pro provedení obou staveb včetně všech inženýrských činností
autorský dozor

Projekt v číslech

540 mil. Kč náklady stavby
59.000 m³ obestavěný prostor
500 m² (vila), 5046 m² (Ležácké sklepy) zastavěná plocha

Technologické centrum Techtower Světovar Plzeň
Popis projektu

Cena Ministerstva průmyslu a obchodu 2023 za příkladnou rekonstrukci brownfieldu

Přestavba nemovité kulturní památky bývalého Českého pivovaru Světovar v Plzni. Jedná se o jeden z nejstarších železobetonových skeletů, který byl plně rekonstruován. Zrekonstruovaná budova slouží jako technologický park TechTower, který si klade za cíl přilákat do Plzně společnosti podnikající v oblasti mj. vývoje a výroby dronů a vývoje softwarových aplikací spojených nejen s využíváním dronů v praxi. Součástí projektu je i testovací vodní nádrž s hloubkou 10 m. Zaměřili jsme se také na obnovu doplňkového objektu Administrativní vily, která nově slouží jako prostor pro dětskou skupinu až 24 dětí, kanceláře, sklady a zázemí pro zaměstnance.

Záměr realizovat Technologický park Dronet v části areálu původního pivovaru Světovar (1912 až 1932) vznikl z iniciativy Správy informačních technologií města Plzeň a zaměřuje se na podporu firem nejen z oboru bezpilotního leteckého průmyslu, ale i dalších moderních technologií.

Hlavní objekt je navržen jako komplex pronajímatelných kanceláří, prototypových výrobních, testovacích, výstavních a přednáškových prostor, zasedacích místností a doprovodných prostor pro zaměstnance a provozní techniky.

Pro projekt přestavby části nemovité kulturní památky bývalého Českého pivovaru Světovar v Plzni zajistila OBERMEYER HELIKA vypracování dokumentace pro stavební povolení původní správní vily pivovaru, dokumentace pro změnu stavby před dokončením hlavní budovy tzv. ležáckých sklepů a pro celý záměr pak dokumentaci pro provedení stavby včetně všech inženýrských činností. Kancelář rovněž zajistí autorský dozor v průběhu stavby.

 

KONTAKTUJTE NÁS

OBERMEYER HELIKA a.s.

© 2024 OBERMEYER Helika | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram