Mezinárodní sportovní setkání – OBERMEYER fotbalový turnaj

Publikováno 28. 6. 2022

Dlouho očekávaný, díky Covidu 2x odkládaný, OBERMEYER fotbalový turnaj se konal v sobotu 25. června a hostilo ho pražské hřiště FK Admira Kobylisy. Do mezinárodního sportovního klání se zapojilo 13 týmů ze skupiny OBERMEYER GROUP. Kromě týmu Helika Prag, slovenského Helika Bratislava a týmu Casua, dorazilo z Německa 5 týmů Obermeyer Infrastruktur, 3 týmy Obermeyer Gebäude, 1 tým Obermeyer Project Management a 1 tým sestavilo vedení (Geschäftsführung).

Hrálo se na dvě základní skupiny, 36 zápasů v základní sestavě. Následovaly zápasy o jednotlivá umístění a play off. Díky skvělé organizaci a zodpovědnosti hráčů se uskutečnily všechny plánované zápasy, a to i přes nepřízeň počasí. V noci před turnajem napadlo v Praze 110 ml vody, která rozmáčela travnaté hřiště, takže se muselo hrát na umělém povrchu.

Tým Helika Praha vstoupil do letošního turnaje s ambicí obhájit prvenství z Kolína 2019. Ačkoliv do semifinále postoupil ze základní skupiny z prvního místa a měl tak k obhajobě slušně nakročeno, nedokázal semifinálový zápas rozhodnout v základní hrací době a při penaltovém rozstřelu se štěstěna přiklonila na stranu soupeře. Stejným způsobem dopadl i zápas o 3. a 4. místo. Vzhledem k fotbalové kvalitě přítomných týmů lze však i pověstnou nepříliš oblíbenou bramborovou medaili považovat za úspěch. Tým Helika Praha tak jednoznačně prokázal, že i při budoucích korporátních turnajích bude patřit mezi aspiranty na celkové vítězství.

Stejně tak tým Helika Bratislava předvedl sportovní kvalitu, kdy v základní skupině zvítězil ve čtyřech utkáních. Bohužel, ani přes to se týmu nepodařilo probojovat se do semifinálových zápasů, a skončil na pěkném pátém místě. Je nutno připomenout, že se Bratislava poprvé účastnila korporátního turnaje jako samostatný tým a předvedla sportovní výkon, jednoznačně podtrhující celkovou kvalitu turnaje.

Celkové prvenství vybojoval tým OPM, který do turnaje vstupoval s ambicí vyhrát, čímž se netajil ani bezprostředně při příjezdu na hotel. Je třeba konstatovat, že řada hostujících týmů německé části koncernu OBERMEYER GROUP přivezla kromě týmového ducha také řadu kvalitních hráčů a spoustu nadšených fanoušků, kteří spolu s těmi českými a slovenskými propůjčili sportovnímu klání obermeyerovského ducha a pozvedli jej tak na událost skutečně korporátního významu. To potvrzují i bez výjimky pozitivní ohlasy k turnaji, které organizátorský tým obdržel nejenom od samotných hostujících týmů, ale také od nejvyššího vedení skupiny OBERMEYER GROUP.

Prohlédnout si můžete výsledkovou listinu, na které české fanoušky zaujme krásné čtvrté místo sportovců z Heliky Praha.

1. OPM v čele, kterého stál Hendrik Becker
2. OGEB Karlstat – Stuttgart s kapitánem Alposlan Yasaroglu
3. OINF SÜD I. s kapitánem Marco Kästner
4. Helika PRAG s kapitánem Vojtěchem Sedmidubským
5. Helika BRATISLAVA s kapitánem Vladimírem Valentem
6. IONF OST
7. OGEB OTTA MÜNCHEN
8. IONF SÜD II.
9. OINF NORDWEST
10. CASUA s kapitánem Michalem Koblížkem
11. OGEB WIESBADEN
12. GESCHÄFTSFÜHRUNG
13. OINF SÜDWEST

K dobré náladě a herní pohodě napomohlo skvělé publikum složené z českých i zahraničních fanoušků. Přispělo i chutné občerstvení, které bylo k dispozici po celý den. Akci skvěle česky i německy komentoval a uváděl Pavel Boš. Na play off a vyhlášení výsledků byl za vedení skupiny OBERMEYER GROUP přítomen pan Jens Ulrich, který následně předal diplomy a ceny.

Kapitán českého týmu Vojtěch Sedmidubský uvedl: „Po dlouhé covidové odmlce jsme všichni uvítali, že se můžeme opět setkat a společně si zasportovat. Bylo skvělé vidět své zahraniční kolegy a užít si fotbalové klání. Přesto že jsme s českými kolegy pilně trénovali, a to třeba i na červnovém firemním víkendu, nepodařilo se nám dostat na medailové místo. Ale nevadí, čtvrtá, bramborová medaile nás neodradila a na příští mezinárodní turnaj se už nyní opět těšíme.“

KONTAKTUJTE NÁS

OBERMEYER HELIKA a.s.

© 2024 OBERMEYER Helika | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram